Logo Utracone.pl
Główna >> Warto wiedzieć >> Znalezione rzeczy


Zagubione w autobusie

kiedy zgubisz w autobusie
Wiele linii autobusowych ma przyporządkowanych kierowców do danego pojazdu. Jest to bardzo prosty sposób do odnalezienia kierowcy, który mógłby cokolwiek wiedzieć o rzeczy jaką przypadkowo zostawiliśmy w autobusie.

Kierowca to również pierwsza osoba, do której trafiają odnalezione przez pasażerów rzeczy znalezione we wnętrzu pojazdu. Jeśli więc przez przypadek zostawimy jakąś rzecz w autobusie, powinniśmy niezwłocznie zadzwonić do zajezdni, z której autobus rozpoczyna i na której kończy swój kurs. Podczas rozmowy telefonicznej musimy podać dzień i czas naszej podróży oraz na jakim przystanku wsiedliśmy i na jakim wysiedliśmy. Idealnie by było jeśli potrafimy podać również numer boczny autobusu i numer kierowcy. Podając te dane łatwiej ustalić czy rzecz została znaleziona i gdzie została oddana. Często zdarza się, że kierowcy nie oddają rzeczy na dyspozytornię, licząc iż ich właściciele pierwsze kroki skierują właśnie do nich. Warto więc po wykonaniu telefonu do zajezdni pomyśleć o odnalezieniu kierowcy, który prowadził dany kurs.

Dyspozytornia to swoistego rodzaju biuro rzeczy znalezionych. To właśnie tam najczęściej trafiają zaginione i znalezione przez kierowców rzeczy z autobusu.

Wiele firm przewozowych posiada również biura rzeczy znalezionych i w nich warto poszukać swojej zguby. Jeśli zagubiliśmy rzecz na linii miejskiej lub podmiejskiej, która służy do przemieszczania się do pracy czy szkoły, a zagubiona przez nas rzecz jest wartościowa warto pomyśleć o naklejeniu ogłoszenia w autobusie z obietnicą nagrody.

Ostatnio popularne stały się portale w Internecie, na których znajdują się ogłoszenia o zagubieniu i znalezieniu rzeczy. Warto je odwiedzić, dodać ogłoszenie o zgubie, przejrzeć - może wśród rzeczy znalezionych znajduje się również i nasza zagubiona rzecz?

Co zrobić gdy: